De oefening is op een heel kleine volte van maar ongeveer 2 meter. Kleiner mag als het paard maar blijft doorstappen.
Stel je gaat linksom in stap. Je vraagt met de linkerteugel haar neus richting jouw linker stijgbeugel of jouw schoen. Je neemt die linkerteugel hoog op richting je borstbeen en vraagt dus vriendelijk van Callas het hoofd en hals in te buigen. De rechterteugel hangt helemaal los. Callas moet blijven stappen op die hele kleine volte en mag niet op 1 plek om haar as gaan draaien. Als ze het een paar rondjes goed doet, belonen. Even rechtuit en dan hetzelfde op de rechterhand vragen.
Dus dan rechterteugel richting je borstbeen, hoofd en hals naar rechts vragend en linkerteugel hangt helemaal los. Je buitenbeen op de volte ligt achter de singel om teveel uitzwaaien van de achterhand tegen te gaan. Ik vermoed dat ze het linksom veel makkelijker vind dan rechtsom

Mocht je nou tijdens een buitenrit wat engs verwachten vraag als het daar kan, gewoon wat oefeningen. Zoals bijv. wat ik hierboven beschreef. Zo eis je haar aandacht op door een oefening te moeten doen terwijl er eigenlijk iets engs is waar Callas liever haar aandacht op wil vestigen.