Idee voor een Wiki artikel? Lees in dit artikel hoe je kunt helpen!

Horse of the year

Uit Bokt

Ga naar: navigatie, zoeken

Elk jaar wordt in Amerika een award uitgereikt voor het meest opvallende renpaard van het jaar. Het is de grootste eer die een renpaard kan ontvangen. Deze award wordt "Horse of the year" genoemd. Deze traditie ontstond al in 1887 maar werd pas officieel in 1936 toen de Daily Racing Form (DRF) verantwoordelijk werd voor de uitreiking. In 1950 kreeg de Thoroughbred Racing Associations of North America (TRA) een eigen Horse of the year award. Hierdoor zijn er twee Horse of the years awards uitgereikt in de jaren 1949, 1952, 1957, 1965, en 1970.

Records

Meeste overwinningen:

  • Renpaard: Kelso: 5, in: 1960, 1961, 1962, 1963 en 1964
  • Trainer: James G. Rowe, Sr.: 8, in: 1896, 1900, 1901, 1905, 1907, 1908, 1913 en 1915
  • Eigenaar: Calumet Farm: 6, in: 1941, 1942, 1944, 1947, 1948 en 1949

Lijst

Year
Horse
Trainer
Owner
1887 Hanover Frank McCabe Dwyer Brothers Stable
1888 Emperor of Norfolk Robert W. Thomas E.J. "Lucky" Baldwin
1889 Salvator Matthew Byrnes James Ben Ali Haggin
1890 Salvator Matthew Byrnes James Ben Ali Haggin
1891 Longstreet Not found L. Stuart & Co.
1892 Tammany Not Found Marcus Daly
1893 Domino William Lakeland James & Foxhall Keene
1894 Henry of Navarre Byron McClelland Byron McClelland
1895 Henry of Navarre John J. Hyland August Belmont, Jr.
1896 Requital James G. Rowe, Sr. Brookdale Stable
1897 Ornament Not found Headley & Norton
1898 Hamburg William Lakeland Marcus Daly
1899 Imp Charles E. Brossman Daniel R. Harness
1900 Commando James G. Rowe, Sr. James R. Keene
1901 Commando James G. Rowe, Sr. James R. Keene
1902 Hermis J. A. McCormack H. M. Ziegler
1903 Hermis J. A. McCormack H. M. Ziegler
1904 Beldame John J. Hyland August Belmont, Jr.
1905 Sysonby James G. Rowe, Sr. James R. Keene
1906 Burgomaster John W. Rogers Harry P. Whitney
1907 Colin James G. Rowe, Sr. James R. Keene
1908 Colin James G. Rowe, Sr. James R. Keene
1909 Fitz Herbert Sam Hildreth Sam Hildreth
1910 Fitz Herbert Sam Hildreth Charles Kohler
1911 Meridian Albert Ewing R. F. Carmen
1912 The Manager Not found Not found
1913 Whisk Broom II James G. Rowe, Sr. Harry P. Whitney
1914 Roamer Jack Goldsborough Andrew Miller
1915 Regret James G. Rowe, Sr. Harry P. Whitney
1916 Friar Rock Sam Hildreth August Belmont, Jr.
1917 Old Rosebud Frank D. Weir Frank D. Weir & Hamilton Applegate
1918 Johren Albert Simons Harry P. Whitney
1919 Sir Barton H. Guy Bedwell J. K. L. Ross
1920 Man o' War Louis Feustel Samuel D. Riddle
1921 Grey Lag Sam Hildreth Rancocas Stable
1922 Exterminator Henry McDaniel Willis Sharpe Kilmer
1923 Zev David J. Leary Rancocas Stable
1924 Sarazen Max Hirsch Virginia Fair Vanderbilt
1925 Sarazen Max Hirsch Virginia Fair Vanderbilt
1926 Crusader George Conway Glen Riddle Farm
1927 Chance Play Louis Feustel Arden Farms
1928 Reigh Count Bert S. Michell Fannie Hertz
1929 Blue Larkspur Herbert J. Thompson Edward R. Bradley
1930 Gallant Fox Jim Fitzsimmons Belair Stud
1931 Twenty Grand James G. Rowe, Jr. Greentree Stable
1932 Equipoise Thomas J. Healy Cornelius Vanderbilt Whitney
1933 Equipoise Thomas J. Healy Cornelius Vanderbilt Whitney
1934 Cavalcade Robert A. Smith Brookmeade Stable
1935 Discovery J. H. "Bud" Stotler Alfred G. Vanderbilt II
1936 Granville Jim Fitzsimmons William Woodward, Sr.
1937 War Admiral George Conway Glen Riddle Farm
1938 Seabiscuit Tom Smith Charles S. Howard
1939 Challedon Louis J. Schaefer Branncastle Farm
1940 Challedon Louis J. Schaefer Branncastle Farm
1941 Whirlaway Ben A. Jones Calumet Farm
1942 Whirlaway Ben A. Jones Calumet Farm
1943 Count Fleet G. Donald Cameron Fannie Hertz
1944 Twilight Tear Ben A. Jones Calumet Farm
1945 Busher George M. Odom Louis B. Mayer
1946 Assault Max Hirsch King Ranch
1947 Armed Ben A. Jones Calumet Farm
1948 Citation Ben A. Jones Calumet Farm
1949 Coaltown Horace A. Jones Calumet Farm
1949 Capot John M. Gaver, Sr. Greentree Table
1950 Hill Prince Casey Hayes Christopher Chenery
1951 Counterpoint Sylvester Veitch C. V. Whitney
1952 One Count Oscar White Sarah Jeffords
1952 Native Dancer William C. Winfrey Alfred G. Vanderbilt II
1953 Tom Fool John M. Gaver, Sr. Greentree Stable
1954 Native Dancer William C. Winfrey Alfred G. Vanderbilt II
1955 Nashua Jim Fitzsimmons Belair Stud
1956 Swaps Mesh Tenney Rex C. Ellsworth
1957 Bold Ruler Jim Fitzsimmons Wheatley Stable
1957 Dedicate G. Carey Winfrey Jan Burke
1958 Round Table William Molter Kerr Stable
1959 Sword Dancer J. Elliott Burch Brookmeade Stable
1960 Kelso Carl Hanford Bohemia Stable
1961 Kelso Carl Hanford Bohemia Stable
1962 Kelso Carl Hanford Bohemia Stable
1963 Kelso Carl Hanford Bohemia Stable
1964 Kelso Carl Hanford Bohemia Stable
1965 Moccasin Harry Trotsek Claiborne Farm
1965 Roman Brother Burley Parke Harbor View Farm
1966 Buckpasser Edward A. Neloy Ogden Phipps
1967 Damascus Frank Y. Whiteley, Jr. Edith W. Bancroft
1968 Dr. Fager John A. Nerud Tartan Stable
1969 Arts and Letters J. Elliott Burch Rokeby Stables
1970 Personality John Jacobs Ethel D. Jacobs
1970 Fort Marcy J. Elliott Burch Rokeby Stables
1971 Ack Ack Charlie Whittingham Buddy Fogelson
1972 Secretariat Meadow Stable Lucien Laurin
1973 Secretariat Meadow Stable Lucien Laurin
1974 Forego Sherrill W. Ward Lazy F. Ranch
1975 Forego Sherrill W. Ward Lazy F. Ranch
1976 Forego Frank Y. Whiteley, Jr. Lazy F. Ranch
1977 Seattle Slew William H. Turner, Jr. Karen & Mickey Taylor
1978 Affirmed Laz Barrera Harbor View Farm
1979 Affirmed Laz Barrera Harbor View Farm
1980 Spectacular Bid Bud Delp Hawksworth Farm
1981 John Henry Ron McAnally Dotsam Stable
1982 Conquistador Cielo Woody Stephens Henryk de Kwiatkowski
1983 All Along Patrick Biancone Daniel Wildenstein
1984 John Henry Ron McAnally Dotsam Stable
1985 Spend A Buck Cam Gambolati Hunter Farm
1986 Lady's Secret D. Wayne Lukas Eugene V. Klein
1987 Ferdinand Charlie Whittingham Elizabeth A. Keck
1988 Alysheba Jack Van Berg Dorothy & Pamela Scharbauer
1989 Sunday Silence Charlie Whittingham H-G-W Partners
1990 Criminal Type D. Wayne Lukas Calumet & Jurgen K. Arnemann
1991 Black Tie Affair Ernie T. Poulos Jeffrey Sullivan
1992 A.P. Indy Neil D. Drysdale Tomonori Tsurumaki
1993 Kotashaan Richard Mandella La Presle Farm
1994 Holy Bull Warren A. Croll, Jr. Warren A. Croll, Jr.
1995 Cigar William I. Mott Allen E. Paulson
1996 Cigar William I. Mott Allen E. Paulson
1997 Favorite Trick Patrick B. Byrne Joseph LaCombe
1998 Skip Away Sonny Hine Carolyn Hine
1999 Charismatic D. Wayne Lukas Bob and Beverly Lewis
2000 Tiznow Jay M. Robbins M. Cooper & C.S. Rubens
2001 Point Given Bob Baffert The Thoroughbred Corp.
2002 Azeri Laura de Seroux Michael Paulson
2003 Mineshaft Neil J. Howard Farish / Webber / Elkins
2004 Ghostzapper Robert J. Frankel Frank Stronach
2005 Saint Liam Richard E. Dutrow, Jr. M/M William K. Warren, Jr.
2006 Invasor Kiaran McLaughlin Shadwell Racing
2007 Curlin Steve Asmussen Stonestreet Farm et al

Bronnen, referenties en/of voetnoten