Idee voor een Wiki artikel? Lees in dit artikel hoe je kunt helpen!

Lijst van wereldkampioenen (mensport)

Uit Bokt

Ga naar: navigatie, zoeken

Hieronder worden achtereenvolgens opgesomd de wereldkampioenen vierspannen, tweespannen, enkelspannen en pony's.

Vierspannen

Individueel

  • 1972 Münster (Duitsland): Auguste Dubey (Zwitserland)
  • 1974 Frauenfeld (Zwitserland): Sandor Fülöp (Hongarije)
  • 1976 Apeldoorn (Nederland): Imre Abonyi (Hongarije)
  • 1978 Kecskemet (Hongarije): György Bardos (Hongarije)
  • 1980 Windsor (Groot Brittannië): György Bardos (Hongarije)
  • 1982 Apeldoorn (Nederland): Tjeerd Velstra (Nederland)
  • 1984 Szilvasvarad (Hongarije): Laszlo Juhasz (Hongarije)
  • 1986 Ascot (Groot Brittannië): Tjeerd Velstra (Nederland)
  • 1988 Apeldoorn (Nederland): IJsbrand Chardon (Nederland)
  • 1990 Stockholm (Zweden): Tomas Eriksson (Zweden)
  • 1992 Riesenbeck (Duitsland): IJsbrand Chardon (Nederland)
  • 1994 Den Haag (Nederland): Michael Freund (Duitsland)
  • 1996 Waregem (België): Felix-Marie Brasseur (België)
  • 1998 Rome (Italië): Werner Ulrich (Zwitserland)
  • 2000 Wolfsburg (Duitsland): Tomas Eriksson (Zweden)
  • 2002 Jerez de la Frontera (Spanje): IJsbrand Chardon (Nederland)
  • 2004 Kecskemet (Hongarije): Zoltan Lázár (Hongarije)
  • 2006 Aken (Duitsland): Felix-Marie Brasseur (België)
  • 2008 Beesd (Nederland): IJsbrand Chardon (Nederland)
  • 2010 Lexingtone (Amerika): Boyd Exell (Australië)

Landenklassement

  • 1972 Münster (Duitsland): Groot-Britannië (John Miller en Douglas Nicholson)
  • 1974 Frauenfeld (Zwitserland): Groot-Britannië (George Bowman en John Miller)
  • 1976 Apeldoorn (Nederland): Hongarije (Imre Abonyi, György Bardos en Sandor Fülöp)
  • 1978 Kecskemet (Hongarije): Hongarije (György Bardos, Sandor Fülöp en Laszlo Papp)
  • 1980 Windsor (Groot Brittannië): Groot-Britannië (Prince Philip, George Bowman en Alwyn Holder)
  • 1982 Apeldoorn (Nederland): Nederland (IJsbrand Chardon, Tjeerd Velstra en Sem Groenewoud)
  • 1984 Szilvasvarad (Hongarije): Hongarije (Laszlo Juhasz, György Bardos en Sandor Fülöp)
  • 1986 Ascot (Groot Brittannië): Nederland (Tjeerd Velstra, IJsbrand Chardon en Theo Weusthof)
  • 1988 Apeldoorn (Nederland): Nederland (Theo Weusthof, Ad Aarts en IJsbrand Chardon)
  • 1990 WEG Stockholm (Zweden): Zweden (Christer Pahlsson, Jan-Erik Pahlsson en Tomas Eriksson)
  • 1992 Riesenbeck (Duitsland): Duitsland (Johan Böhler, Michael Freund en Christoph Sandmann)
  • 1994 WEG Den Haag (Nederland): Duitsland (Christoph Sandmann, Michael Freund en Hansjörg Hamman)
  • 1996 Waregem (België): België (Felix-Marie Brasseur, Gert Schrijvers en Valère Standaert)
  • 1998 WEG Rome (Italië): Nederland (Ton Monhemius, IJsbrand Chardon en Harry de Ruyter)
  • 2000 Wolfsburg (Duitsland) : Zweden (Tomas Eriksson, Fredrik Persson en Nicke Palsson)
  • 2002 WEG Jerez de la Frontera (Spanje): (IJsbrand Chardon], Mark Weusthof en Ton Monhemius)
  • 2004 Kecskemet (Hongarije): Hongarije (Zoltan Lázár, Laszlo Kecskemeti sr en Jozsef Dobrovitz)
  • 2006 WEG Aken (Duitsland): Duitsland (Christoph Sandmann, Michael Freund en Rainer Duen)
  • 2008 Beesd (Nederland): Nederland (IJsbrand Chardon, Koos de Ronde en Mark Weusthof)

Tweespannen

Individueel

  • 1983 "Open" Montemaggiore (Italië): Paul Gregory (Groot Brittannië)
  • 1985 Sandringham (Groot Brittannië): Ekkert Meinecke (Duitsland)
  • 1987 Riesenbeck (Duitsland): Laszlo Kecskemeti (Hongarije)
  • 1989 Balaton Fenyves (Hongarije): Udo Hochgeschurz (Canada)
  • 1991 Zwettl (Oostenrijk): Werner Ulrich (Zwitserland)
  • 1993 Gladstone (Verenigde Staten): Georg Moser (Oostenrijk)
  • 1995 Poznan (Polen): Mieke van Tergouw (Nederland)
  • 1997 Riesenbeck (Duitsland): Zoltan Lazar (Hongarije)
  • 1999 Kecskemet (Hongarije): Vilmos Lazar (Hongarije)
  • 2001 Riesenbeck (Duitsland): Vilmos Lazar (Hongarije)
  • 2003 Jardy (Frankrijk): Riny Rutjens (Nederland)
  • 2005 Wals-Salzburg (Oostenrijk): Rainer Pointl (Oostenrijk)
  • 2007 Warka, Warsaw (Polen): Vilmos Lazar (Hongarije)

Landenklassement

  • 1983 "Open" Montemaggiore (Italië): Nederland (P.J. Cornelissen, W. Groenewoud, H.C.Hoeck)
  • 1985 Sandringham (Groot Brittannië): Zwitserland (Heiner Merk, Werner Ulrich, Arthur Zaugg)
  • 1987 Riesenbeck (Duitsland): Duitsland (Eckert Meinecke, Friedrich Eppinger, Jürgen Matthies)
  • 1989 Balaton Fenyves (Hongarije): Hongarije (Mihaly Feher, Vilmos Lazar, Gabor Szegedi)
  • 1991 Zwettl (Oostenrijk): Verenigde Staten (Lana Wright, James Fairclough, Tucker Johnson)
  • 1993 Gladstone (Verenigde Staten): Oostenrijk (Georg Moser, Albert Pointl, Johann Wolfmayr)
  • 1995 Poznan (Polen): Frankrijk (Patrick Greffier, Pierre Jung, Gérard Dupont)
  • 1997 Riesenbeck (Duitsland): Groot Brittannië (Andrew Williams, Wilf Bowman Ripley, George Bowman jr)
  • 1999 Kecskemet (Hongarije): Hongarije (Vilmos Lazar, Zoltan Lazar, Imre Hegedüs)
  • 2001 Riesenbeck (Duitsland): Hongarije (Vilmos Lazar, Zoltan Lazar, Zoltan Nyul)
  • 2003 Jardy (Frankrijk): Hongarije (Vilmos Lazar, Zoltan Lazar, Zoltan Nyul)
  • 2005 Wals-Salzburg (Oostenrijk): Oostenrijk (Rainer Pointl, Albert Pointl, Georg Moser)
  • 2007 Warka, Warsaw (Polen): Duitsland (Sebastian Warneck, Klaus Tebbe, Rudolf Huber)

Enkelspannen

Individueel

  • 1998 Fohlenhof-Ebbs (Oostenrijk): Arja Mikkonen (Finland)
  • 2000 Gladstone, NJ (Verenigde Staten): afgelast vanwege West Nile Virus
  • 2002 Conty (Frankrijk): Stéphane Chouzenoux (Frankrijk)
  • 2004 Astorp (Zweden): Marie Kahrle (Zweden)
  • 2006 Pratoni del Vivaro (Italië): Paul Sidwell (Groot Brittanië)
  • 2008 Jarantow (Polen): Jan van den Broek (Nederland)

Landenklassement

  • 1998 Fohlenhof-Ebbs (Oostenrijk): Zweden (Carina Ekenberg, Marie Kahrle, Cecilia Qvarnström)
  • 2000 Gladstone, NJ (Verenigde Staten): afgelast vanwege West Nile Virus
  • 2002 Conty (Frankrijk): Zweden (Marie Kahrle, Anders Jönsson en Cecilia Qvarnström)
  • 2004 Astorp (Zweden): Zweden (Marie Kahrle, Carina Ekenberg en Cecilia Qvarnström)
  • 2006 Pratoni del Vivaro (Italië): Groot Brittannië (Ian Bertram, David Matthews, Di Hayes)
  • 2008 Jarantow (Polen): Frankrijk (Ann-Violaine Brisou, Michael Sellier, Yannick Cherel)

Pony's

Individueel

Enkelspannen

  • 2003 Karlstetten (Oostenrijk): Tobias Bucker (Duitsland)
  • 2005 Catton Hall (Groot Brittannië): Suzy Stafford (Verenigde Staten)
  • 2007 Dorthealyst (Denemarken): Peter Koux (Denemarken)

Tweespannen

  • 2003 Karlstetten (Oostenrijk): Steffen Abicht (Duitsland)
  • 2005 Catton Hall (Groot Brittannië):Steffen Abicht (Duitsland)
  • 2007 Dorthealyst (Denemarken): Miranda Cadwell (Verenigde Staten)

Vierspannen

  • 2003 Karlstetten (Oostenrijk): Dirk Gerkens (Duitsland)
  • 2005 Catton Hall (Groot Brittannië): Dirk Gerkens (Duitsland)
  • 2007 Dorthealyst (Denemarken): Jan de Boer (Nederland)

Landenklassement

  • 2003 Karlstetten (Oostenrijk): Duitsland
  • 2005 Catton Hall (Groot Brittannië): Duitsland
  • 2007 Dorthealyst (Denemarken): Duitsland

Bronnen, referenties en/of voetnoten