Idee voor een Wiki artikel? Lees in dit artikel hoe je kunt helpen!

Paralympische Spelen

Uit Bokt

Ga naar: navigatie, zoeken

Zeventien dagen na de einddatum van de 30e Olympische Spelen in Londen beginnen de Paralympische Zomerspelen van 2012. De Paralympische Spelen worden georganiseerd voor sporters met een lichamelijke beperking. Ook de paardensport is tijdens de Paralympische Spelen vertegenwoordigd in de discipline Para Dressuur.

Sinds 1960 worden de Paralympische Spelen iedere vier jaar gehouden in hetzelfde jaar als de Olympische Spelen. In 2012 vinden de Paralympisch Spelen plaats van 29 augustus tot en met 9 september in Londen, Engeland.

Deelnemers

Zowel Nederland als België heeft een team afgevaardigd.

Afvaardiging Nederland

  • Gert Bolmer met Vorman (KWPN, merrie uit 2002. Afstamming: Jonkheer x Gragentin)
    • individuele competitie Grade II / Individuele freestyle Grade II / Team Grade II / Teamcompetitie
  • Frank Hosmar met Alphaville (KWPN, ruin uit 2005. Afstamming: Sandreo x Iglesias)
    • individuele competitie Grade IV / Individuele freestyle Grade IV / Team Grade IV / Teamcompetitie
  • Petra van de Sande met Valencia Z (KWPN, merrie uit 2002. Afstamming: Dream of Glory x Zeoliet)
    • individuele competitie Grade II / Individuele freestyle Grade II / Team Grade II / Teamcompetitie
  • Sanne Voets met Vedet PB (KWPN, ruin uit 2002. Afstamming: Florestan I x Cocktail)
    • individuele competitie Grade III / Individuele freestyle Grade III/ Team Grade III / Teamcompetitie

Afvaardiging België

  • Ulricke Dekeyzer met Cleverboy van D'abel (BWP)
    • individuele competitie Grade IV / Individuele freestyle Grade IV / Team Grade IV / Teamcompetitie
  • Michele George met Rainman
    • individuele competitie Grade IV / Individuele freestyle Grade IV / Team Grade IV / Teamcompetitie
  • Barbara Minneci met Barilla
    • individuele competitie Grade II / Individuele freestyle Grade II / Team Grade II / Teamcompetitie

Uitslagen

Individuele dressuur

Grade Ia
  • Goud
  • Zilver
  • Brons
Grade Ib
  • Goud
  • Zilver
  • Brons
Grade II
  • Goud Natasha Baker (Groot-Brittannië) met Cabral - 76.857%
  • Zilver Britta Napel (Duitsland) met Aquilina 3 - 76.048%
  • Brons Angelika Trabert (Duitsland) met Ariva-Avanti - 76.000%
  • 4. Petra van de Sande (Nederland) met Valencia Z - 74.476%
  • 7. Gert Bolmer (Nederland) met Vorman - 70.143%
Grade III
  • Goud Hannelore Brenner (Duitsland) met Women of the World - 73.467%
  • Zilver Deborah Criddle (Groot-Brittannië) met Ltj Akilles - 71.267%
  • Brons Annika Dalskov (Denemarken) met Aros a Fenris - 71.233%
  • 5. Sanne Voets (Nederland) met met Vedet PB - 68.767%
Grade IV
  • Goud Michelle George (België) met Rainman - 77.065%
  • ZilverSophie Wells (Groot-Brittannie)met Pinocchio - 76.323%
  • Brons Frank Hosmar (Nederland) met Alphaville - 73.097%

Individuele freestyle

Grade Ia
  • Goud
  • Zilver
  • Brons
Grade Ib
  • Goud
  • Zilver
  • Brons
Grade II
  • Goud Natasha Baker (Groot-Brittannië) met Cabral - 76.857%
  • Zilver Britta Napel (Duitsland) met Aquilina 3 - 76.048%
  • Brons Angelika Trabert (Duitsland) met Ariva-Avanti - 76.000%
  • 4. Petra van de Sande (Nederland) met Valencia Z - 74.476%
  • 7. Gert Bolmer (Nederland) met Vorman - 70.143%
Grade III
  • Goud
  • Zilver
  • Brons
Grade IV
  • Goud
  • Zilver
  • Brons

Landenwedstrijd

Bronnen, referenties en/of voetnoten